Haber

Metin Yüksel, vefatının 44. yılında Fatih Camii’nde anıldı

Şehit Metin Yüksel Platformu, 23 Şubat 1979’da düzenlenen saldırı sonucu şehit olan Metin Yüksel’i Fatih Camii avlusunda dualarla andı.

Öğle namazının ardından avlunun ortasına gelen grup, Metin Yüksel’in fotoğraflarının yer aldığı pankartlar taşıdı.

Basın açıklaması öncesinde Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerde hayatını kaybedenler için bazı sivil toplum kuruluşları tarafından gıyabi cenaze namazı kılındı.

Platform adına açıklama yapan Avukat Mustafa Özer, Metin Yüksel’in 18 yaşında Fatih Akıncılar Derneği’ne katıldığını, 21 yaşında vefat edene kadar gayrimeşru güçlere karşı destansı bir mücadele verdiğini söyledi.

Yüksel’in mücadele anlayışının Türkiye’deki Müslümanlara nesilden nesile aktarılacak örnek teşkil ettiğini kaydeden Özer, “Bugün görüyoruz ki Metin Yüksel gibi şehitlerimizin gayret anlayışına ve ümmet bilincine ihtiyacımız var. dünden daha çok birlik ve kardeşlik.Her türlü farklılığı bir kenara bırakarak Çanakkale Savaşı’na “15 Temmuz’da olduğu gibi tek yürek, tek bilek olma zamanı gelmiştir. Vefa borcumuzu ancak bu şekilde ödeyebiliriz. Metin Yüksel’e ve tüm şehitlerimize. Bu anlamda Şehit Metin Yüksel Platformu olarak ‘Müslümanlar birleşin’ çağrımızı bir kez daha güçlü bir şekilde tekrarlıyoruz.” dedi.

Basın açıklamasının ardından Metin Yüksel’in Edirnekapı’daki türbesinde Kuran-ı Kerim okundu ve dualar edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu