Haber

Kılıçdaroğlu’nu zor durumda bırakan videoyla ilgili bir yorum da İbrahim Kalın’dan: Montaj ama unsurlar gerçek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kılıçdaroğlu’nda Kandil’dekilerin görüntüleri var, yayınladılar. Ama montaj şu ama bu. Terör elebaşları CHP’yi görüntülerle takviye ettiler. Şimdi de çıktılar gençlerimizin kıvrak zekası, yüzsüzce tekmeliyorlar” 5 saniyelik bir görüntü üzerinden.Bu teröristleri açıkça dayanak ilan ettiler.Tabii ki bunu babaları için yapmadılar.” Açıklamaları siyasette yankı buldu.

KILIÇDAROĞLU TEPKİ VERDİ

Bu duruma tepki gösteren Kılıçdaroğlu, “Sahte görüntü üreten kişiye ne denir? Sahte denir değil mi? Devlet Başkanlığı’nda oturan bir insan nasıl namussuz olur? Böyle bir durum hiç görülmedi. Cumhuriyet tarihinde iftira ve şerefsizlik bu kadar alçalacağını hiç düşünmemiştik.” söz konusu.

“BİR ARAYA GETİRİLEN EŞYALAR GERÇEK”

Gelişmeler takip edilirken Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, dün akşam Habertürk’te Mehmet Akif Ersoy’a önemli açıklamalarda bulundu. Kalın, söz konusu video polemiğine ilişkin şu ifadeleri kullandı: “Bir grup esprili gencin oluşturduğu görüntü. Görüntüde ortaya çıkan unsurlar gerçek. Asıl sorun bu açıklamaları PKK ekiplerinin yapıp yapmadığı? diye sorsun PKK 1,5 aydır ekiplerin arkasında.Sayın Kılıçdaroğlu’nun destek açıklamalarını biliyoruz.Bir terör örgütü hakkınızda olumlu açıklamalar yaptı.Doğal olarak küsersiniz.Doğal olarak ‘siz kimsiniz? ‘ 1. turda onlar hakkında bir şey duyduk mu?

“BU KONUDA SESSİZ”

Sayın Kılıçdaroğlu’nun bundan rahatsız olduğunu düşünüyorum ama bu konuda sessiz kaldı. Bunu birincil tıpta söylemesi gerekirdi, ama şimdi yapıyor. O zaman HDP ile konuşun. Kamuoyunda böyle bir tablo var. İnsanlar haklı olarak ‘temsilcileri bir aday hakkında nasıl açıklama yapıyor, 28 Mayıs’ta zafer dansı yapacağız’ diyor.

haber-seben.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu