Ekonomi

Devrekani Belediyesi, 8 yeni aracı hizmete aldı

Devrekani Belediye Lideri Engin Altıkulaç’ın teşebbüsleriyle ilçeye kazandırılan 8 yeni araç, düzenlenen merasimle hizmete alındı.

Devrekani Belediye Başkanlığı tarafından 1 adet kar kürüme ataşmanlı kamyon, 1 adet damperli kamyon, 1 adet vidanjör kuka kanal açma aracı, 1 adet çöp taksi, 1 adet kasalı kamyonet ve 1 adet yol süpürme aracı sıfır olarak alınarak araç parkına kazandırıldı. Ayrıyeten Devrekani Belediyesi tarafından 1 adet cenaze nakil aracı ile 1 adet midibüste vatandaşların hizmetine sunulmak üzere belediye araç parkına alındı. 6’sı sıfır model, 8 araç, düzenlenen törenle hizmete alındı.

Törende konuşan Devrekani Belediye Başkanı Engin Altıkulaç, “Devrekani Belediyesi olarak mevcut araç parkımızı güçlendirmek, ilçe halkına daha hızlı ve verimli hizmet verebilmek için girişimlerimiz sonucu 6’sı sıfır olmak üzere araç parkına 8 yeni araç kattık. Allah nasip ederse vaat etmiş olduğumuz projeleri gerçekleştirmek için bütün uğraşımızı sarf ederek çalışmaya devam edeceğiz. Yapacağımız daha çok iş var. Toplumsal, kültürel ve tarıma dayalı ekonomi anlayışıyla belediyecilik bağlamında, yaptığımız atılımlar ilçemize adeta çağ atlatıyor. Ancak biz, bu hoş ilçenin kadirşinas beşerlerine yaptığımız hizmetleri asla kâfi görmüyoruz. Yapacağımız çok iş, kat edeceğimiz daha çok yol var. Bu 4 yıla kısıtlı imkanlarla sığdırdığımız her bir hizmetin temelinde çaba, kararlılık, samimiyet ve hizmet heyecanı vardır. Bu seyahatte bizlerle her vakit el ve gönül birliği içerisinde çalışan milletvekillerimize, Vilayet Genel Meclisi üyelerimize, muhtarlarımıza, belediye meclis üyelerimize, vilayet teşkilatıma, ilçe teşkilatıma ve tüm takım arkadaşlarıma bilhassa teşekkür ediyorum. Yüreği her vakit bizimle atan, takviyeleri ve dualarıyla her vakit yanımızda yer alarak bizim hizmet şevk ve heyecanımızı artıran siz halkımıza da teşekkürü bir borç biliyorum. ve yeniden projelerimize katkılarından ve dayanaklarından ötürü Cumhurbaşkanımıza, hükümetimize, bakanlarımıza kurumlarımıza, kapılarını ve yüreklerini bizlere her daim açan milletvekillerimize partimizin vilayet ve ilçe teşkilatlarına, hemşerilerimiz ismine en kalbi şükranlarımı sunuyorum. Sizlerle oluşturduğumuz bu itimat ve gönül köprüsü sayesinde ilçemize daha birçok hoşluklar katacak ve daha büyük projeleri hayata geçireceğimize yürekten inanıyorum” dedi.

Konuşmanın akabinde Kur’an-ı Kerim okundu, dua edildi. Programın akabinde vatandaşlara etli pilav ikram edildi. – KASTAMONU

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu