Haber

2024 Avrupa Halter Şampiyonası Antalya’da yapılacak

Avrupa Halter Federasyonu (EWF), 2024 Avrupa Halter Şampiyonası’nın Türkiye’de düzenlenmesine karar verdi.

Türkiye Halter Federasyonu’ndan yapılan açıklamaya göre, federasyon lideri Talat Ünlü’nün girişimleri sonucunda Avrupa Şampiyonası’na ev sahipliği yapmak için başvuru dosyası EWF tarafından büyük beğeni topladı. EWF, yaptığı değerlendirmeler sonucunda organizasyonun 17-28 Şubat 2024 tarihleri ​​arasında Antalya’da yapılmasına karar verdi.

EWF’den yapılan açıklamada, Türkiye Halter Federasyonu’nun önceki yıllarda birçok önemli organizasyona imza attığına dikkat çekilerek, “2001 ve 2010 dünya şampiyonalarının yanı sıra 2002 ve 2012 Avrupa halter şampiyonalarına ev sahipliği yapan Antalya’ya dönmenin heyecanını yaşıyoruz. ” söylendi.

Avrupa Halter Federasyonu Başkanı Antonio Conflitti, “Türkiye Halter Federasyonu’nu 2024 yılında böylesine prestijli bir Olimpiyat eleme etkinliğine ev sahipliği yaptığı için tebrik ediyorum.” ifadeleri kullandı.

Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Talat Ünlü, 2024 Avrupa Büyükler Şampiyonası’nın önemine dikkat çekerek şunları söyledi:

“Arkadaşlarımızla birlikte çok detaylı bir sunum dosyası ile başvurumuzu yaptık. Bu yöndeki desteklerinden dolayı Sayın Bakanımıza ve Bakan Yardımcılarımıza teşekkür ediyoruz. Şampiyona, Paris Olimpiyatları öncesi son kontenjan yarışması olması nedeniyle bizim için çok önemli. İstiyoruz. akı ile tamamlamak için.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu