Ekonomi

Uşaklı şoförler ücretsiz taşınan yolcular için ulaşım desteği istedi

Uşak Sürücüler ve Arabacılar Esnaf Odası Lideri Mustafa Korkmaz, toplu taşıma araçlarında fiyatsız taşınan yolcular için takviyenin araç sahiplerine değil, fiyatsız taşınan yolculara yapılmasının daha uygun olacağını belirtti.

Araçlara yapılan dayanağın akaryakıt fiyatlarından ötürü yetersiz kaldığın tabir eden Mustafa Korkmaz, fiyatsız taşınan yolculara ulaşım takviyesi sağlanarak yolcuların fiyatlı taşınmasını talep etti.

Toplu taşımada Aile ve Toplumsal Hizmetler Vilayet Müdürlüğü tarafından yapılan 1200 TL mazot takviyesinin bir hafta dayanmadığını kaydeden Korkmaz, “Çünkü fiyatsız taşıdığımız, 65 yaş üzeri, şehit aileleri, gaziler, engelliler üzere 9 kalem yolcu var. Verilen dayanak bir hafta bile dayanmıyor. Uşak’ta toplu taşımacılık yapan üyelerimize bu 1200 TL’ye bin, iki bin TL artırım yapmak tahlil getirmiyor. Mazota, akaryakıta artırım geldi mi tekrar yerinde sayıyorlar. Benim teklifim; toplu taşıma yapan üyelerimize mazot dayanağı yerine toplu taşıma araçlarına fiyatsız binme konusunda yasal hakları olan vatandaşlarımıza takviye verilsin. Toplu taşıma araçlarına fiyatsız binen vatandaşlar da otobüs ve öbür toplu araçlara binerken fiyatlarını ödesin. Bu türlü bir durumda benim sürücü esnafımın psikolojisi bozulmaz. Yolcu de ücretsiz bindiği için rahatsız olmaz. Böylelikle, fiyatsız binen yolcularla, toplu taşıma sürücüleri ortasında üzücü tartışmalar da yaşanmaz” dedi.

Korkmaz, şu anda tam; 7,5 TL, öğrenci 5 TL olan toplu taşıma fiyatının yetersiz olduğunu, lakin artırım talep etmeye yüzlerinin olmadığını söyleyerek, Uşak’ta şimdilik toplu taşımaya bir artırım talebi olmadığını da kelamlarına ekledi. – UŞAK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu