Haber

Türkiye’deki depremlerde hayatını kaybedenler Bağlantısızlar Hareketi Kovid-19 Temas Grubu Zirvesi’nde anıldı

Azerbaycan’da düzenlenen Bağlantısızlar Hareketi Kovid-19 Temas Grubu Zirvesi’nde, 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerde Türkiye ve Suriye’de hayatını kaybedenler anıldı.

Bağlantısızlar Hareketi Kovid-19 Temas Grubu Zirvesi yaklaşık 70 ülkeden devlet ve hükümet başkanları ile üst düzey yetkililerin katılımıyla Bakü’de başladı.

Bağlantısızlar Hareketi Dönem Başkanı İlham Aliyev başkanlığında düzenlenen toplantıya Türkmenistan, Özbekistan, Irak ve Libya Cumhurbaşkanları, Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı, Küba, Gabon ve Tanzanya Devlet Başkan Yardımcıları, Cezayir ve Kenya başbakanları katıldı.

Birleşmiş Milletler 77. Genel Kurul Başkanı Csaba Körösi, Dünya Turizm Örgütü Genel Sekreteri Zurab Pololikaşvili, Uluslararası Göç Örgütü Genel Direktörü Antonio Vitorino, Birleşmiş Milletler Genel Direktörü Tatyana Valovaya Zirveye BM Cenevre Ofisi ve Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Genel Sekreteri Khusrav Noziri katıldı.

Aliyev açılış konuşmasında Türkiye ve Suriye’de Kahramanmaraş merkezli depremlerde çok sayıda insanın hayatını kaybettiğini belirterek, katılımcıları saygılı duruş sergilemeye davet etti.

Toplantıda, depremde hayatını kaybedenler bir dakikalık saygı duruşu ile anıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu