Ekonomi

Türkiye ile Suudi Arabistan arasında 5 yeni anlaşma imzalandı

Başkan ErdoğanVeliaht Prens ile Muhammed bin SelmanHeyetlerin başkanlık ettiği görüşmelerde Türkiye ile Suudi Arabistan arasında doğrudan yatırım, savunma sanayi, enerji, savunma ve irtibat alanlarında 5 yeni anlaşma imzalandı.

Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İrtibat Bürosu ile Suudi Arabistan Krallığı Enformasyon Bakanlığı Arasında İrtibat Alanında İşbirliğine Dair Mutabakat ZaptıCumhurbaşkanlığı İrtibat Lideri Fahrettin Altunve Suudi Arabistan Medya Bakanı Selman bin Yusuf el-Devsaritarafından imzalandı.

Türkiye Cumhuriyeti ile Suudi Arabistan Krallığı Arasında Doğrudan Yatırımın Teşviki Alanında İşbirliğine Dair Mutabakat Zaptı, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Burak DağlıoğluSuudi Arabistan Yatırım Bakanı Halid El-Falihtarafından imzalandı.

Türkiye Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanlığı ile Suudi Arabistan Krallığı Savunma Bakanlığı Arasında İşbirliği Uygulama Planı, Milli Savunma Bakanı Yaşar GülerSuudi Arabistan Savunma Bakanı Prens Halid bin Salman Al-Suudtarafından imzalandı.

Türkiye Cumhuriyeti Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile Suudi Arabistan Krallığı Enerji Bakanlığı Arasında Enerji Alanında Mutabakat Zaptı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan BayraktarSuudi Arabistan Prensi ve Güç Bakanı Abdulaziz bin Salman Al Suudtarafından imzalandı.

Baykar ile Suudi Arabistan Savunma Bakanlığı Arasında İş Birliği Sözleşmesi,Baykar Genel Müdür Haluk Bayraktarve Suudi Arabistan Savunma Bakan Yardımcısı Halid Bin Hüseyin El Bayaritarafından imzalandı.

Hibya Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu