Haber

TRT Diyanet Çocuk yayına başladı: ‘Vatan, bayrak, din, aile anlatılacak’

TRT Diyanet Kanalı bünyesinde kurulan ve “Gönüllere Yolculuk” sloganıyla çocuklara yönelik dini çizgi filmler üretecek olan “TRT Diyanet Çocuk” kanalı önceki gün test yayınına başladı.

Hacı Bayram Veli Üniversitesi Itri Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen açılış programında konuşan TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı, “Kanalımız vatan, millet, bayrak, din, dil, aile gibi ortak değerlerimizi yansıtır; Yaşlarına, algı düzeylerine ve ihtiyaçlarına göre hazırladığımız prodüksiyonlarımızla çocuklarımızı anlatacak” dedi. Animasyonları 3-6 ve 6-12 yaş grubu çocuklar için hazırladıklarını savunan Sobacı, İslam’ı, güzel ahlakı, temizliği ve insani değerleri merkeze alacaklarını kaydetti.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, günlük hayatın vazgeçilmez bir parçası olan kitle iletişim araçlarından din eğitimi noktasında mutlaka yararlanılması gerektiğini belirterek, din konusunda aydınlatıcı, bilgilendirici ve farkındalık uyandırıcı eğitici yayınlar yapmayı hedeflediklerini kaydetti. ve değerler. (HABER MERKEZİ)

haber-kurtun.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu