Teknoloji

Steam Destesi Bir Robotu Kontrol Edebilir [Video]

Oyun devi Valve, taşınabilir bilgisayarını bu yılın başlarında duyurdu. Buhar Destesi tanıtıldı. Ne yazık ki şu anda Türkiye’de bulunmayan cihaz, boyutuna göre oldukça iyi bir performans sergileyerek çıktığı andan itibaren oyunseverlerin beğenisini toplamayı başardı.

Steam Deck basitçe taşınabilir bir oyun bilgisayarıdır. Ancak bu, cihazın sadece oyun oynamak için kullanılabileceği anlamına gelmiyor. Stanisla Arkhipenka adlı bir YouTuber’ın paylaştığı bir görsel bize bunu gösteriyor ve Steam Deck’in oldukça farklı amaçlar için kullanılabileceğini ortaya koyuyor.

Steam Deck, bir robotu kontrol edebilen bir uzaktan kumandaya dönüştü

Arkhipenka, paylaştığı görselde Steam Deck’i örümcek şeklinde tasvir ediyor. bir robotu kontrol edebilen bir cihaza dönüştürdü. Kullanılan robot, ünlü oyun Cyberpunk 2077’de gördüğümüz robotlara benziyordu. APC-1 Hexapod olarak bilinen bu robot, arama kurtarma makinesi olarak tasarlanmıştı.

Görselleri incelediğimizde Steam Deck ekranından farklı modların ve gülen yüzlerin ayarlanabildiğini görüyoruz. YouTuber, aynı zamanda robot farklı yönlerde hareket ettirerek ve görüntüyü kafadaki kameradan ekrana yansıtarak. Cihazın nasıl kontrol sağlayabileceğini ve fonksiyonlarını bize gösterir. Taşınabilir bilgisayar üzerinde özel bir yazılım kullanması ve sistemi herhangi bir gecikme olmadan çalıştırması oldukça etkileyici olduğunu söylemek mümkün.

Bu görüntü, Steam Deck’in oyunlardan pilot robotlara kadar çeşitli işlevlere sahip olduğunun ve Valve’ın iyi bir iş çıkardığının kanıtıdır. Unutmayalım ki geçtiğimiz aylarda başarılı olan cihazın yeni versiyonlarının da önümüzdeki yıllarda gelebileceğine dair haberler çıkmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu