Ekonomi

Netanyahu hakkında suç duyurusu yapıldı

Külünk, Birinci ve Bekiroğlu’nun Uluslararası Ceza Mahkemesi’ne gönderilmek üzere İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na sunduğu dilekçede, yargılanması istenen Netanyahu’nun “savaş”, “soykırım” ve “soykırım” gibi suçlar işlediği belirtildi. Tüm dünyanın gözü önünde insanlığa karşı”.

Dilekçede Netanyahu’nun, Siyonist yapının hayali haritasını gerçeğe dönüştürmek için Gazze’de yaşayan bebek, çocuk, kadın, sivil tüm insanları katlettiği belirtiliyor:

“Başvurumuz ve talebimiz konusu olan İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, itham edildiği suçları işlerken uluslararası müktesebat uyarınca yasaklanmış silahları kullanmaktan çekinmemektedir. İşlenen suçlar inkar edilemez, her damla tanesi kadar sağlamdır. İnsanlığın tasvip etmemesi gereken vicdan sahibi her insanın gözyaşı çeşmesinden akmaktadır.” “Korkusuz ve korkusuz bir şekilde yapılıyor.”

Dilekçede, Netanyahu ve birlikte hareket ettiği kişilerin uluslararası ceza normları çerçevesinde Uluslararası Ceza Mahkemesi’nde yargılanması gerektiği belirtilerek, “Bu, insanlığın hukuka güveni ve cezasızlık algısının ortadan kalkması için şarttır. Aksi takdirde tüm bu olaylara sessiz kalmak insanlığın hukuka ve Uluslararası Ceza Mahkemesi’ne olan inancını zedeleyecektir.” “Ceza Mahkemesinin tarafsızlığına gölge düşürecektir.” kelimeler kullanıldı.

İsrail saldırıları sonucu Gazze’de öldürülen ve yaralanan çocukların fotoğraflarının da yer aldığı dilekçede, Netanyahu ve diğer faillerin kimliklerinin tespit edilmesi için dava açılması talep edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu