Haber

Kayseri’ye turizm övgüsü

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA), Vilayet Tanıtım ve Geliştirme Heyeti Toplantısı Erciyes Kayak Merkezi’nde gerçekleşti. Toplantıya Lider Büyükkılıç ve Vali Çiçek’in yanı sıra Kayseri Vilayet Kültür Turizm Müdürü Şükrü Dursun, Erciyes A.Ş. İdare Şurası Lideri Murat Cahid Cıngı, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı temsilcileri, Vilayet Tanıtım ve Geliştirme Konseyi üyeleri katıldı.

Toplantıda açıklamalarda bulunan Lider Büyükkılıç, “Kayseri’mizin, Erciyes’imizin kışa hazır olduğunu vurgulayarak sözlerime başlıyorum. Telesiyej, gondol, teleferik gibi 19 mekanik tesisiyle, 40 pisti, 130 kilometrelik pist uzunluğuyla uluslararası standartlardaki Erciyes Kayak Merkezi’miz gelinliğine büründü. Kayak pistlerimiz ile birlikte dostlarını, sevenlerini beklediğini söyleyebiliriz” dedi.

“KAYSERİ’DE TURİZM BİR BAŞKA GÜZEL OLMAYA BAŞLADI”

Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri’nin tarihi, tabiat ve kültürel hoşluklarından ve yapıtlarından bahsederek şunları söyledi:

“Kayseri’mizin amiral gemisi olarak nitelendirdiğimiz Erciyes’imizin yanında Soğanlı Vadimiz bizim olmazsa olmazımız oldu. Soğanlı Vadisi’ndeki dini eserler, yapılar, Soğanlı merkezindeki gerekli düzenlemeler yapıldıktan sonra, balon turizmi de dâhil, insanların arayış içerisine girdiği bir bölge olarak tanımlanmasıyla Kayseri’de turizm bir diğer hoş olmaya başladı. Bunlarla birlikte Kapuzbaşı Şelaleleri, Koramaz Vadisi, Sultan Sazlığı üzere hem kültürel hem dini eserler hem de tarihi doku ile medeniyetlerin değişik zenginlikleriyle buluşan Kayseri’mizin tanıtma faaliyetlerini bedelli Valimiz ve grubuyla birlikte çabalarımızı sürdürerek, kamuoyunun bilgilerine sunacağız. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”

Vali Çiçek ise “Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyor, söylediklerine aynen katılıyorum” dedi.

Kayseri Vilayet Kültür Turizm Müdürü Şükrü Dursun da Vilayet Tanıtım ve Geliştirme Heyeti oluşmasından itibaren yapılan işlerin kıymetlendirilmesi, İstanbul Yenikapı’da 8-11 Aralık 2022 tarihleri ortasında yapılacak olan Kayseri Tanıtım Günleri etkinliklerinin ele alınması, 2023 İstanbul EMİTT Fuarı ile ilgili görüşülmesi, Erciyes’in sürdürülebilir stratejik planının uygulanması üzere hususların gündeme alınacağını belirtti. Dursun, 2023 amaç ülkelerde pazarlamalar ile ilgili mevzunun da ele alınacağını söyledi.

Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı tarafından yapılan sunumda, 2023’te Kayseri turizmi için yapılması planlanan mevzular anlatıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu