Haber

İYİ Parti Grup Başkanvekili Dervişoğlu: Ordulular bir şehri güvenli ve ehil birine emanet etmek istiyor

İYİ Parti Kümelenmesi Başkan Vekili Müsavat Dervişoğlu, bir yerde iz bırakmanın ehil ve kendine güvenen bir kişilikle mümkün olduğunu belirterek, “Ordu halkı bir şehri emin ve ehil birine emanet etmek ister, bunu gördüm. ” söz konusu.

Partisinin Ordu İl Başkanlığı’na yaptığı ziyarette Dervişoğlu, siyasette yerel liderliğin kolay bir iş olmadığını söyledi.

Adım attığı her yerde iz bırakan siyasetçinin unutulmadığının görüldüğünü belirten Dervişoğlu, “Dolayısıyla bir yerde iz bırakmak yetkin ve kendine güvenen bir kişilikle mümkündür. Ordulu bir şehri emanet etmek ister. Güvenli ve yetkin bir kişi, bunu gördüm.” dedi.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı Enver Yılmaz’a gösterilen sevginin sadece partileriyle sınırlı olmadığını belirten Dervişoğlu, “Dolayısıyla partimize katılması öncelikle bize güç verdi.” dedi.

Dervişoğlu, vatandaşların eski siyaset tarzını aradığını belirterek, şöyle konuştu:

Süleyman Demirel’i üslubuyla, Sayın Bülent Ecevit’i tavırlarıyla, Erbakan’ı imanı ve inancıyla, Alparslan Türkeş’i cesaretiyle, merhum Turgut Özal’ı çalışkanlığıyla anıyor. Onun için Fatsa’da yaptığım konuşmada, Hem Özal’ın arılarına, hem de Demirel’in süvarilerine, Erbakan’ın mücahitlerine, Alparslan Türkeş’in bozkurtlarına, Atatürk’ün askerlerine teşekkür ediyorum.Bu kadar farklı siyasi kesimden insanları kendi çevresinde bir araya getiren Sayın Önderimizin doğrudan mensubiyetten kaynaklanmadığını söylemiyorum. ama öncelikle onun hemşehrisi ve ağabeyi olmasından dolayı, “Yoldaş ve dost olmaktan duyduğum gururu burada ifade edeyim.”

İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkanı Burak Akburak, Türkiye’nin her yerinde en iyi adaylarla seçime hazırlandıklarını söyledi.

Akburak, 31 Mart seçimlerinde partileri adına çok güzel şeyler olacağının altını çizerek, “Sadece Ordu’da değil, Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz dışında diğer ilçelerimizde de kazanacağımızı düşünüyorum. Tarih yazacağız. Umarım bugün buradan işaret fişeğini yakarız. Meydanlar dolu.” söz konusu.

Türk bayrağı ve parti rozetini takan Yılmaz, hem İYİ Parti’yi hem de ay-yıldızlı rozeti utandırmayacak bir sonuç elde etmek istediklerini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu