Haber

Genç imam hatiplilerden ‘namaz namazı’ açıklaması: Hoşgörüyle karşılanmalı

Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan bir ‘fetva görevlisi’nin ‘Namaz kıldığımız yeri yapmak için kullandığımız bir şeydir, mukaddes değildir’ fetvasının ardından Genç İmam Hatipliler Derneği de ‘seccade’ açıklaması yaptı. .

Millet İttifakı Cumhurbaşkanlığı Adayı ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili devam eden “seccade” tartışmasına ilişkin açıklama yapan Genç İmam Hatipliler Derneği Genel Başkanı Muhammet Samet Akkaya, “Kusurları hoş görmeyi emreden dinimiz bedel ödemez” dedi. hatalar ve bilmeden yapılan yanlışlar hakkında.”

ANKA’nın aktardığına göre Akkaya’nın açıklaması şöyle: “Seccadeler, dinimizin bir emri olan namazla bizi Allah’a ulaştıran ve manevi değeri olan değerli hassasiyetlerimizden biridir.

Dinimiz İslam, hoşgörü ile birlikte kolaylaştırmayı, sevmeyi ve nefret etmemeyi emreder. Kusurları güzel görmemizi emreden dinimiz, bilmeden yapılan kusur ve hatalara bir bedel yüklemez.

Hoşgörü ayı olan Ramazan ayımızda bu ilacı bilmeden yapılan yanlışlar ve yanlışlar güzel görülmelidir. Çabamız kasıtlı hatalar ve yanlışlıklarla olmalıdır.” (HABER MERKEZİ)

haberyahsihan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu