Haber

Genç AK Partili: ’22 yıldır iktidarda kalan bir siyasi hareket tez konusudur’

Ortahisar Belediye Başkanı ve AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Metin Genç, seçim çalışmalarını AK Parti Of ve Hayrat örgütlerini ziyaret ederek sürdürdü.

Örgüt üyelerine seslenen Önder Genç, siyasete haksızlıkla mücadele etmek için girdiğini ve bunu başardığını kaydederek, “Ah, o bizi hep kucakladı. Bugün bu katılımla soğuğa rağmen bu salon doldu” dedi. 14 Ağustos 2001 tarihinde, kendisini milletine adamış ve kendisine verilen sorumlulukla hareket eden Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde kurulan AK Partimizin kurucusu olarak 28 yaşımda görev yaptım. Onu inancıyla, medeniyetiyle… Bunun elbette bir sebebi vardı. 1994 yılında Dokuz Eylül Hukuk Fakültesi’nden mezun olup hakimlik sınavına girdiğimde “Sen İmam Hatip Lisesi mezunusun” zihniyeti oluştu. Bütün sınavları geçtiğim halde bana hakimlik yapılmasına izin vermeyin. Bir daha bu sınava girmeyeceğim dedim. Bir daha da o sınava girmedim. Ben de zihniyetle mücadelenin siyasetle birlikte yapılması gereken bir şey olduğunu söyledim. İstanbul İl Başkanlığı’ndan başlayıp Belediye Başkanı ile birlikte hizmetini sürdüren Cumhurbaşkanımız gönlümüzde olan partiyi kurarsa benim de içinde yer almaya karar verdim. Herkes reddederken ben ısrarla partinin kuruluşunda yer aldım. Bu kadar yeter, yaptık. Partiye yeni katılmış bir genç olarak bir yıl sonra il başkanı oldum. “Böylece il başkanı oldum ve 3 Kasım seçimlerine hazırlanıyorduk… İlk programımızı da o dönemde Of’ta yapmıştık, çok güzeldi” dedi.

‘CUMHURBAŞKANIMIZ SAYESİNDE MİLLETİMİZ İÇİN HAYAL KIRIKLIĞI YOK OLDUK’

AK Parti’nin 22 yıl kesintisiz iktidarda kalmasının dünya siyasetinde tez konusu olacağını belirten Önder Genç, “O günden bu yana günler geçti, devirler geçti ve bugünlere geldik. Ancak 22 yılı değerlendirdiğimizde, Tayyip Erdoğan’ın önderliği ve çabalarıyla, aynı zamanda Of ve Trabzon gibi dimdik duran Türk milletinin kararlılığıyla da çok yol kat ettik. Cumhurbaşkanımız sayesinde milletimizden utanmadık. Yani bir siyasi hareketin 22 yıl üst üste iktidarda kalması ve yine de halkın teveccühünü kazanması Türk siyasetinin değil, dünya siyasetinin yazılması gereken bir tez konusudur. Ama bu bir hizmet aşkıdır, bir hizmet yolculuğudur. Çünkü bu Tayyip Erdoğan biliyor ki, ancak Cenab-ı Allah nasip ederse hizmet edebilirsin.”

31 Mart Yerel Seçimlerinde en çok oyu alarak Trabzon’u AK Parti’nin şampiyon olduğu bir şehir haline getireceğini belirten Önder Genç, “Bu seçimle birlikte uluslararası alanda Recep Tayyip Erdoğan’ın elini ve sözünü güçlendirmemiz gerekiyor. . Biliyorsunuz ABD’nin lideri darbeyle deviremeyiz, seçimle devireceğiz dedi. Ancak öncelikle Allah’ın lütfu ve Türk Milletinin asaleti buna izin vermedi ve umarım vermezler. Buna tüm kalbimle inanıyorum. Elbette sorunlarımız var, Of’ta var, ilçelerimizde var, vatandaşlarımızın sorunları, sorunları var. O zamandan beri bu konular hakkında konuşmadım ve bunları bilerek konuşuyorum. Ama göreve geldiği günden bu yana gece gündüz bütün bu sorunları çözmeye çalışan bir Recep Tayyip Erdoğan var. Onun anlayışına hizmet etmeliyiz. Bu yüzden ona söz verdik. Dedim ki Sayın Başkan, takdirinizi vermeniz beni çok onurlandırdı ama umarım bunun için sizi tüm gücümüzle, tüm çabamızla ödüllendirip önünüze çıkarırım. Neye güvendim? Of’a güvendim. “Cumhurbaşkanımıza bu sözü verdim” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu