Haber

Erdoğan: 35 bin sağlık personeli alımı yapılacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İzmir Şehir Hastanesi ve İletişim Yolları Açılış Törenine katıldı. Erdoğan, halka 35 bin sağlık personelinin istihdam edileceğini açıklayarak, “21 yıl sonra geriye dönüp baktığımızda milletimize verdiğimiz sözleri yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:

İZMİR İŞLERİ: Şehir hastanemiz 628 bin metrekare kapalı alanı, yüksek yatak kapasitesi ve diğer üniteleriyle güzel İzmirimize yakışır bir eser haline geldi. Tabii ki bu dev hastanenin altyapısı onun prestijiyle ve buranın yollarıyla alakalı, sanki yolları kim yaptı diye soracaksınız. Bunu kim yapmalı? Büyükşehir Belediyesinin bunu yapması gerekiyor. Büyükşehir yol yaptı mı hayır. Ulaştırma Bakanlığımız devreye girdi ve ilk etabı tamamladık ama yeterli değil. İnşallah Ulaştırma Bakanlığımız buranın yollarıyla ilgili ikinci etabı en güzel şekilde gerçekleştirecek ve hastanemize ulaşım daha da kolaylaşacak. Hastane yaptığınızda ulaşım şarttır.

İZMİR’İN SORUNLARI BİTECEK: Hastanemize hızlı ve güvenli ulaşım için yaptığımız 4 km uzunluğundaki temas yolu ve kavşağı bugün hizmete açıyoruz. Hastanemiz dünyanın en büyük sağlık komplekslerinden biridir. Diğer 6 hastaneyi de kapsayan bu mükemmel yatırım, çalışma ve hizmet politikamızın değerli bir göstergesidir. Seçimlere gidiyoruz. Bu seçimlerle inanıyorum ki İzmir’in güzel insanları, Hamza Dağ kardeşimizi büyükşehir başkanlığına atayacak ve böylece İzmir’imizin altyapı anlamındaki bu sorunları da sona erecek.

31 MART’A KADAR YOĞUN ÇALIŞMAYA HAZIR MIYIZ?: Daha önce Manisa-İzmir arasındaki Sabuncubeli Tüneli’ni yapmıştık. Birçok yol yaptık. Konak tünelini yaptık. İnşallah bundan sonraki süreçte hem merkezi hükümet olarak biz, hem de büyükşehir belediyemiz el ele vererek altyapı sorunlarını ortadan kaldıracak. Tabii 31 Mart’a kadar bunun için çok çalışmaya hazır mıyız?

Bu projenin, ülkenin ortak değerlerinin arkasına saklanarak yıllardır hiçbir iş, hizmet üretmeden şehre yük olanlara örnek olmasını istiyorum. Biz iktidara geldiğimizde sizlere milletimize bir söz verdik. Ülkemizi eğitim, sağlık, adalet ve güvenlik konusunda yükselteceğiz. Buna ulaşımdan güce, spordan sosyal donatılara kadar pek çok konuyu ekledik. 21 yıl sonra geriye dönüp baktığımızda milletimize verdiğimiz sözleri yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

35 BİN SAĞLIK ÇALIŞANINI GÖREVLENDİRECEĞİZ: Eğitimi konuştuk, okullarımızın neredeyse tamamını yeniden inşa ettik. Çocuklarımızın en iyi şekilde yetişmesini sağlamak için 800 bin yeni öğretmen atadık. Darbecilerin yok ettiği mesleki eğitim sistemini yeniden ayağa kaldırdık. Şehir hastaneleriyle sağlık hizmetlerini dünya standartlarının üzerinde bir seviyeye getirdik. Bu alandaki insan kaynağımızı 310 bini hekim olmak üzere 1,5 milyona yakın sağlık çalışanıyla güçlendirdik. 15 bini hemşire olmak üzere 35 bin sağlık çalışanını daha kamuya kazandırıyoruz. 2,5 milyon kişiye evde sağlık hizmeti vererek hizmeti insanlarımızın evlerine taşıdık.

Sınırlarımızın güvenliğini artırarak terörü kaynağında bitirme stratejisini benimsedik. Türkiye’yi askeriyle, polisiyle, jandarmasıyla dünyanın en sorunlu bölgesinin en güvenli bölgesi haline getirdik. Yargılama sürelerinin kısaltılmasına yönelik tedbirler alarak adaletin hızla tesis edilmesinin önünü açtık.

Tünelleriyle, köprüleriyle, otoyollarıyla, tren hatlarıyla, havalimanlarıyla kalkınmanın temel altyapısı olan ulaşımı çeşitlendirdik ve güçlendirdik. İzmir-Ankara YHT’yi adım adım hizmete açarak bu alandaki çalışmalarımızı taçlandıracağız. Yetim çocuklardan yaşlılara, engellilerden dullara kadar tüm dezavantajlı insanlarla ilgilendi. 4 milyon haneye ve 6,5 milyon çocuğa ulaşan sosyal destek sistemimizle dünyanın örnek alacağı bir seviyeye ulaştık.

DEPREM AÇIKLAMASI:1 milyon 314 bin toplu konut inşaatıyla halkımızın modern, depreme dayanıklı konutlara erişimine öncülük ettik.

222 adet millet bahçemizle şehirlerimizde yaşayan insanlarımızın yaşam kalitesini artırdık. Atık su terfi ve depolama sistemleriyle çevreye duyarlı yaşam alanları oluşturduk.

1 milyona yakın konut ve işyerinde kentsel dönüşüm projelerini hayata geçirdik. Ülkemize yaptığımız iş ve hizmetleri saatlerce, günlerce anlatmak yetmez.

Hz. Mevlana’nın güzel sözleriyle, dünyada eser yaratan insan kâmildir, işi olmayanın yerine rüzgar eser.

SEÇİMLERİ HUZUR İÇİNDE VE HİZMET YARIŞI ŞEKLİNDE TAMAMLAYACAĞIZ: Ülkemiz geçtiğimiz Mayıs ayında Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerini başarıyla gerçekleştirdi. Yerel yönetim seçimleri var. Bu seçimleri huzur içinde, hizmet içinde tamamlayacağız. Güç istikrarının değiştiği, siyasi ve ekonomik krizlerin derinleştiği bir dönemde Türkiye’nin güven ve istikrarı korumaya her zamankinden daha fazla ihtiyacı var. Bu seçimi ülkemizi siyasi istikrarsızlığa ve ekonomik çöküşe sürüklemenin bir aracına dönüştürmek isteyenler boş durmuyor. Yalanla, fitneyle, hileyle milletimizi karamsarlık bataklığına sokmak istiyorlar. Türkiye’yi kendi senaryolarındaki pozisyona çekmeye çalışıyorlar. Bu senaryonun tek bir satırı bile ülkemize, milletimize fayda sağlamaz. Bu senaryolara maruz kalan, huzur ve güven içinde yaşayan hiçbir ülke ve toplumu göremezsiniz.

EN BÜYÜK GÜCÜMÜZ MİLLETİMİZİN GÜÇLENDİRİLMESİDİR: Türkiye, atalarımızın ve Cumhuriyetimizi kuranların hayal ettiği gibi, siyasi, ekonomik ve askeri açıdan bağımsız bir güç haline gelebildiği için bu kadar dik bir duruş sergileyebilir. Bu duruşun bir bedeli var. Bağımsızlığımızdan emin olmanın bedeli ödediğimiz bedelden çok daha yüksektir. Tüm bu tuzaklardan kaçınarak yolumuza devam ederken, ana hedeflerimizden asla kopmuyor ve çabalarımızdan taviz vermiyoruz. Milletimizin bizi en iyi anladığı kanaatindeyim. En büyük gücümüz milletimizin güçlenmesi olmuştur.

Çünkü biz bu milleti tarifsiz duygularla seviyoruz. Biz bu milleti özellikle verdiğimiz hizmetlerle ibadet düzeyinde görüyor ve seviyoruz. Medeniyetimizin ve tarihimizin son kalesi olan bu ülkeyi mutlaka dünyada hak ettiği yere yükseltmek istiyoruz. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu