Haber

Bolu’da Şampiyon Köyler Ligi Futbol Turnuvası Heyecanı

Bolu Muhtarlar Derneği ve Bolu Amatör SporKulüpler Federasyonu’nun düzenlediği Şampiyonlar Köyleri Ligi Futbol Turnuvası büyük çekişmeye ve heyecana sahne oluyor.

Bu yıl ikincisi düzenlenen turnuva maçlarındaki çaba ve heyecan, profesyonel liglerle kıyaslanamaz. Süper Lig havasında oynanan maçlar telaşla sürüyor. Köylerini başarıyla temsil etmek isteyen köy grupları, turnuva bitene kadar antrenman ve hazırlık maçları yapmaya devam ediyor. Maç sırasında Karaçayır bölgesine akın eden ve gruplarına destek veren seyirci sayısının, profesyonel liglerde mücadele eden bazı takımlara göre daha fazla olduğu belirtiliyor. Tribünlerde yer bulamayan seyircilerin bir kısmı ise tellere ve ağaçlara tırmanarak maçları izliyor. Bu yaz Bolu’da futbolun kalbi resmi olarak köy turnuvalarında atıyor.

“İlgi çok yoğun”

Bolu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Cemalettin Metin ise, “48 takımın katıldığı ve bu yıl ikincisini düzenlediğimiz köyler arası futbol maçlarına vatandaşlarımız yoğun ilgi gösteriyor. Maçlar çok güzel bir atmosferde oynanıyor ve ulusal karşılaşmalar yaşanıyor sporGündemde olmayı hak ediyor” dedi.

“Turnuva şehre renk katıyor”

Turnuvanın şehre büyük bir renk kattığını söyleyen AK Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner, “Hem spor yapmak, hem halkımızın kaynaşması hem de eğlenmek açısından çok önemli bir organizasyon yapılıyor. Bakanlığımıza teşekkür ediyorum. Gençlik ve Spor Bakanlığı’na ve Türkiye Futbol Federasyonumuza sözlerinden dolayı teşekkür ederiz. – BÖLÜNMÜŞ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu