Haber

Beşiktaş Ortaköy’de İsale Hattı Patladı: İş Yeri Sular Altında Kaldı

Beşiktaş Ortaköy’de gece saatlerinde ana isale hattının patlaması sonucu iş yeri sular altında kalan Ercan Erdoğan, “Ortaköy’de 22 yıldır esnaflık yapıyorum, daha önce böyle bir olay yaşanmadı. İSKİ’yi aradık,” dedi. ama ne yazık ki geç geldiler, 2 saat sürdü.Bu sırada “Dükkan zaten harabe halinde” dedi.

Beşiktaş Ortaköy Muallim Naci Caddesi üzerindeki ana enerji nakil hattında saat 02.30 sıralarında patlama meydana geldi. Her şey göle dönerken trafik de durmuştu. Ortaköy’de 22 yaşındaki esnaf Ercan Erdoğan, boru hattının patlaması sonucu dükkanın camlarının kırıldığını, iş yerinin kum ve su ile dolduğunu söyledi. İsale hattındaki patlamayı İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi’ne (İSKİ) bildirdiğini belirten Erdoğan, ekiplerin 2 saat sonra geldiğini iddia etti. Öte yandan ekiplerin geç gelmesi sonucu iş yerinde büyük hasar oluştuğunu belirtti.

“2 saat sonra geldiklerinde müdahale ettiler.”

İsale hattının patlaması nedeniyle iş yeri sular altında kalan esnaf Ercan Erdoğan, “Ortaköy’de 22 yıldır esnaflık yapıyorum, daha önce böyle bir olay yaşanmamıştı. Dün saat 02.30’da tazyikli su ile ani bir patlama yaşandı. Şükür ki o dönemde ortam sakindi, trafik yoktu, trafik yoktu.” Eğer öyle olsaydı çok büyük bir felaket olabilirdi. Patladığında şok olduk. Su 2 metre yükseldi. Su boruları patlayınca dükkanın tamamı taş, kum ve toprakla kaplandı. Çok fazla baskı vardı, camlar patladı. Patlama nedeniyle dükkanı su bastı. Müşteriler o anda ayağa kalktılar, çok şükür dükkandalardı. Orada kimse yoktu. Olsaydı başka bir acı olurdu. İBB ve İSKİ’yi aradık ama maalesef geç geldiler, 2 saat sürdü. Neden geç kaldıklarını sorduğumuzda ‘ana vanayı kapatıyoruz’ dediler. Bu yüzden geç geldiklerini söylediler. Bu arada dükkan zaten berbat durumdaydı. “Çok büyük bir kayıp oldu. Kimse gelmeyince işçi suyu boşaltmaya çalıştı ama ne kadarını boşaltabiliriz? Boşaltamadık. 2 saat sonra geldiklerinde müdahale ettiler” dedi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu