Haber

Belediye ekipleri yüzlerce torba çöp topladı

Yaz aylarında hafta sonları vatandaşların akınına uğrayan doğal güzellikleriyle ünlü Seferihisar Akkum’daki Ekmeksiz Plajı’nda biriken çöpler büyük tepkiye neden oldu. Seferihisar Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, sahilden yüzlerce torba çöp topladı.

Yaz aylarında binlerce kişinin hafta sonları akın ettiği Seferihisar Akkum’daki Ekmeksiz Plaj, Seferihisar Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerince temizlendi. Temizlik ekipleri mesai saatlerini tamamladığında ortaya yüzlerce poşetten oluşan bir çöp yığını çıktı. Çöp torbalarına konulan atıklar, gruplar tarafından çöp kamyonları ile plaj alanından çıkarıldı. Özellikle hafta sonları sahil alanlarının çöp yığınlarına dönüştüğünü belirten belediye yetkilileri, vatandaşları bu konuda daha duyarlı olmaya davet etti.

“DOĞAMIZA SAHİP ÇIKALIM”

Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin belediye ekiplerine teşekkür ederek, “Ortaya çıkan tablo ortada. Maalesef ekiplerimiz her hafta bu tabloyla karşılaşıyor. Bu doğal güzellikleri korumamız gerekiyor. Çöplerimizi rastgele etrafa saçmanın kimseye bir faydası yok. Doğamızı, denizimizi ve kumsalımızı korumalıyız. Temiz bir çevrede yaşamak hepimizin hakkı. Vatandaşlarımızdan ricam lütfen çöp atmayın, çöp atmayın” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu