Haber

BAE, bugüne kadar 202 uçakla Türkiye ve Suriye’deki depremzedelere yardım gönderdi.

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremler nedeniyle bugüne kadar 202 uçakla Türkiye ve Suriye’ye 5 bin 715 ton yardım malzemesi ulaştırdı.

BAE Savunma Bakanlığı’nın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, Türkiye ve Suriye’deki depremzedelere yönelik insani yardımların devam ettiği belirtildi.

Paylaşımda, “Yiğit Süvari 2” operasyonu kapsamında 202 kargo uçağıyla Türkiye ve Suriye’ye toplam 5 bin 715 ton yardım gönderildiği belirtildi.

Paylaşımda, “Yiğit Süvari 2” operasyonu kapsamında Gaziantep’te açılan sahra hastanesinin depremzedelere de hizmet verdiği belirtilirken, sahra hastanesinde bugüne kadar 3 bin 500 kişinin sağlık hizmeti aldığı vurgulandı.

Ülkenin resmi ajansı WAM, 2 Mart’ta 134 kargo uçağıyla Suriye’ye toplam 4.413 ton gıda ve tıbbi malzeme teslim edildiğini bildirdi.

BAE Devlet Başkanı Şeyh Muhammed bin Zayed Al Nahyan’ın direktifleri doğrultusunda, Türkiye ve Suriye’deki depremzedelere takviye amacıyla “Yiğit Süvari 2” operasyonu 7 Şubat’ta başlatıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu