Teknoloji

Apple iPhone SE 4’ün fiyatı sızdırıldı

Bu yıl içinde piyasaya sürülme ihtimali bulunan Apple’ın 4. nesil iPhone SE modeli hakkında yeni söylentiler gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz ay bir sızıntı iPhone SE 4’ün teknik özellikleriyle ilgili ayrıntıları ortaya çıkarmış ve yaklaşmakta olan telefonun iPhone 15 ve iPhone SE 3’ün boyutlarına daha yakın olabileceğini öne sürmüştü.

Sızıntıda ayrıca iPhone SE 4’ün dik açılı bir çerçeveye sahip olabileceği ve cihazın ön yüzünün kalın çerçevelerden ve ana ekran düğmesinden vazgeçeceği iddia edildi. Bu da iPhone SE 4’ün sonunda devler ligine katılacağı ve Touch ID yerine iPhone 13 serisinde olduğu gibi Face ID’ye sahip olacağı anlamına geliyor.

Şimdiyse internette yeni ortaya çıkan bir sızıntı, telefonun ABD pazarındaki fiyatının ortaya çıktığını iddia ediyor. X platformundaki Revegnus adlı sızıntı kaynağına göre, iPhone SE 4’ün ABD çıkış fiyatı ya iPhone SE 3 gibi 429 dolar olacak ya da yüzde 10’luk bir artış gösterecek. Yani fiyat ne olursa olsun, Apple 4. nesil iPhone SE 4 ile 500 doların altındaki pazarı hedefleyecek.

iPhone SE 4’ün 6.1 inç OLED ekrana sahip olması ve çerçevesinin ön ve arka yüzü cam olan 7.000 alüminyum alaşımdan yapılması bekleniyor. Ayrıca iPhone SE 4’ün ekran fiyatlarının iPhone 15’in OLED panellerin ücretlerinden çok daha düşük olması bekleniyor. Bunun nedeni iPhone SE 4’ün iPhone 13 ve 14’te kullanılanlara benzer eski parçaların kullanılacak olması.

Telefona güç verecek işlemcinin ise A16 Bionic olacağı söyleniyor. Pilin kapasitesinin 3.279 mAh olması beklenirken, iPhone SE 4’ün 20W kablolu ve 12W kablosuz şarjı destekleyeceği iddia ediliyor. Elbette bunlar sadece sızdırılan teknik özellikler olduğundan resmi açıklamaya kadar netlik kazanmayacak.

ayasajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu