Haber

Adıyaman’daki Yetim ve Yetim Öğrencilere Kırtasiye Yardımı

Adıyaman’da ihtiyaç sahibi 500 yetim ve yetime kırtasiye yardımı yapıldı.

İnsani Krizlerle Mücadele Derneği (İKEM) tarafından deprem bölgesindeki yetim çocukların eğitimi için ‘İyilik Tatili’ sloganıyla kırtasiye destek kampanyası başlatıldı. Kampanya kapsamında IKEM gönüllüleri, deprem bölgesinde Adıyaman, Diyarbakır, Van ve Bingöl’de yetim çocuklar için eğitim seti hazırladı. Farklı derslere uygun kalem, kalemlik, silgi, kalemtıraş, boya kalemi, defter gibi temel kırtasiye malzemelerinin yer aldığı eğitim seti Adıyaman’da 500 yetim öğrenciye dağıtıldı.

İmkanları kısıtlı her yetim öğrenci için hazırlanan eğitim setinin 500 TL olduğunu belirten IKEM Başkanı Yakup Emral, bilinçli ve bilinçli nesillerin yetiştirilmesi için bu tür faaliyetlerin desteklenmesi gerektiğini vurguladı.

Başkan Yakup Emrah, “Bölgemizdeki yetim, öksüz ve dezavantajlı çocukların eğitim ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla ‘İyilik Solunum’ sloganıyla kırtasiye kampanyası başlattık. Hayırseverlerimizin ve gönüllülerimizin desteğiyle sürdürdüğümüz bu kampanyayla Adıyaman deprem bölgesi başta olmak üzere Van, Diyarbakır ve Bingöl’de yetimlerin eğitimi başlatıldı. İhtiyaçlarını karşılıyoruz. İmkanları kısıtlı her yetim öğrenci için hazırladığımız eğitim kitini 500 TL olarak belirledik. Bunu artıracağız İmkanlarımız elverdiği sürece biraz daha fazla. Bilinçli ve bilinçli nesiller yetiştirmek için bu tıbbi faaliyetlerin desteklenmesi gerektiğini unutmayalım. Yetimlerimizin çantalarını titizlikle dolduruyoruz. Okula bir başlangıç ​​yaparak başlasınlar istiyoruz.” söz konusu. – ADIYAMAN

ortakoy-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu