Ekonomi

TELUS International’ın EPS’si Tahminleri Aştı; Gelirleri Birinci Çeyrekte Iskaladı

VANCOUVER – TELUS International (NYSE:TIXT) analist beklentilerini aşan ilk çeyrek kazançları bildirirken, gelir tahminlerin altında kaldı. Şirket, 0,19 $’lık analist tahmininden 0,03 $ daha yüksek olan 0,22 $’lık düzeltilmiş EPS açıkladı. Ancak, çeyrek geliri 657 milyon dolar olarak gerçekleşti ve 675,08 milyon dolarlık konsensüs tahminini karşılayamadı.

Şirketin ilk çeyrekteki performansı, rekor sayıda bağlı cihaz net ilavesi ve mobilite ve sabit hizmetlerine yönelik güçlü talep de dahil olmak üzere güçlü müşteri büyümesiyle dikkat çekti.

Olumlu müşteri ölçütlerine rağmen, genel işletme gelirleri, TV ve sabit eski ses hizmetleri gelirlerindeki düşüşlere bağlı olarak geçen yılın aynı dönemine göre %0,6 oranında hafif bir düşüş gösterdi.

TELUS International Başkanı ve CEO’su Darren Entwistle, şirketin stratejik uygulamalarını ve maliyet verimliliği girişimlerini, sağlam finansal sonuçların ve sektör lideri müşteri kazanımlarının arkasındaki temel faktörler olarak vurguladı. Şirket ayrıca, Mayıs 2011’den bu yana yirmi altıncı artış olarak, geçen yılın aynı dönemine göre %7,0 oranında üç aylık bir temettü artışı açıkladı.

İleriye dönük olarak TELUS International, 2024 yılının tamamı için 0,93-0,98 $ arasında bir düzeltilmiş EPS aralığı öngörerek, orta noktası olan 0,955 $’ın analist konsensüsü olan 0,95 $’ın hemen altına düştüğünü belirtti. Yıl için gelir beklentisinin 2,79 milyar dolar ile 2,85 milyar dolar arasında olması ve 2,82 milyar dolarlık orta noktanın 2,81 milyar dolarlık konsensüs tahmininin biraz üzerinde olması bekleniyor.

Şirketin hisse senedi hareketi belirtilmezken, finansal sonuçlar ve ileriye dönük rehberlik, büyüme ve hissedar getirilerine olan bağlılığın devam ettiğini yansıtıyor.

Şirket, düzeltilmiş FAVÖK büyümesi ve güçlü bir serbest nakit akışı projeksiyonu da dahil olmak üzere 2024 finansal hedeflerini yineleyerek operasyonel stratejisine ve finansal sağlığına olan güvenin altını çiziyor.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu